Latvijas UDHS biedrība ar prieku paziņo par jaunas mājaslapas izveidi, kas veltīta uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma (UDHS) tēmai. Šis projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros, un mūsu mērķis ir izveidot informatīvu platformu ikvienam, kas ir saistīts ar UDHS tēmu.
Pusaudžu Resursu Centrs tagad piedāvā jaunu, modernu pieeju mentālās veselības aprūpei - digitālo terapiju, kas pieejama jauniešiem vecumā no 14 līdz 25 gadiem. Izmantojot viedierīces, jaunieši var saņemt profesionālu palīdzību attālināti caur video sesijām, uzdevumiem un čata sarunām ar terapeitu, turklāt šī metode ir tikpat efektīva kā klātienes terapija depresijas un trauksmes mazināšanai.
Latvijā ievieš jaunu, inovatīvu rīku – Bērnu agrīnās attīstības skrīninga instrumentu kompleksu (BAASIK), lai agrīnā vecumā (līdz sešu gadu vecumam) identificētu iespējamus attīstības riskus bērniem.
Latvijā paplašina atbalstu bērniem ar uzvedības grūtībām, īstenojot plašāku agrīnās intervences programmu "STOP 4–7"
Pie noteiktām diagnozēm pieejama valsts apmaksāta psiholoģiskā palīdzība (10 konsultācijas) ar ģimenes ārsta vai psihiatra nosūtījumu
Kultūra veido mūsu uzskatus par to, kas ir normāli un kas nav. Šī diskusija aicina pārdomāt, kā kultūras normas ietekmē mūsu attieksmi pret neirodažādību.
Aktrises Marija Linartes stāsts par pieaugušo uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS)
Mūsdienu bērni aug digitālajā pasaulē, kur internets ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, taču tajā slēpjas arī potenciāli riski. Lai palīdzētu vecākiem pārvaldīt bērnu interneta lietošanu un nodrošināt drošu digitālo vidi, ir izstrādātas īpašas lietotnes.